Пенні борд - міський скейтборд

 

Пенні борд - це альтернативний варіант скейтборду, легка, компактна дошка бездоганна для тих, хто завжди молодий душею, веде активний спосіб життя, обожнює швидкість та драйв. Даний транспортний засіб з перших секунд привертає увагу яскравим дизайном, високою якістю та легким керуванням. Завдяки таким відмінним характеристикам пенні борд підходить для різного віку.

 

 

Конструкція пенні-борда

 

Конструкція пенні борда складається з наступних елементів: дека - це ребриста платформа, загнута з заднього боку, яка виконана з легкого високоякісного пластику. Такий матеріал надає дошці невелику гнучкість, завдяки чому гасяться вібрації та суттєво пом'якшуються нерівності дороги. Також дека пенні борда оснащена рельєфною основою, яка перешкоджає ковзанню ніг під час руху. Колеса виконані з поліуретану з пластиковою або алюмінієвою серцевиною. Діаметр коліс досягає 59 мм із шириною розташування на рівні 40 мм. Найбільш оптимальна жорсткість коліс - 78А з підшипниками типу ABEC – 7. Такі колеса забезпечують гарний накат навіть по нерівних поверхнях, не відчуваючи при цьому дискомфорту. Підвіска пенні борда має класичну конструкцію і здебільшого виконана з міцного алюмінієвого сплаву, що складається всього з двох деталей, з'єднаних між собою болтом і бушингом. Невелика відстань між декою та поверхнею дороги значно змінює характер руху транспортного засобу. Висока підвіска добре підійде при виконанні різних трюків та стрибків, а щоб катання з плавними об'їздами стали максимально м'якими та комфортними рекомендується опустити підвіску. Те, наскільки Ваш пені борд м'який в управлінні також залежить від регульованого ступеня жорсткості платформи. Для зміни жорсткості необхідно затягнути або послабити центральний болт між колесами. Для досвідчених райдерів, які виконують різні трюки, підійде жорстка підвіска. Чим менше ослаблений болт, тим пенні борд буде комфортнішим в управлінні. Такий рівень жорсткості дозволяє ідеально підігнати транспортний засіб під власника.

 

                           

 

Бушинги – це гумові втулки, які використовують у підвісці, вони впливають на ступінь жорсткості та на маневреність борду. Бушинги відповідають за контроль над керованістю дошки в поворотах і добре гасять удари при виконанні різних трюків. Гумові втулки відрізняються один від одного ступенем жорсткості. Вони можуть бути жорсткими, як пластик або зовсім м'якими, як гума. Підбираючи бушинги, рейдер повинен орієнтуватися на свій стиль катання. Для крутіших трюків призначені жорсткі гумові втулки, а щоб їзда була м'якою і максимально комфортною рекомендується взяти більш м'які бушинги. Обираючи проставку під свій стиль катання варто врахувати, що верхній бушинг має бути жорсткішим, ніж нижній.

 

                                                        

Правильне та надійне екіпірування - запорука успіху

 

Для комфортної та безпечної їзди на пенні борді рекомендуємо придбати спеціальне екіпірування:

• зручний одяг та шоломом, які не повинні сковувати рухи;

• захисні рукавички;

• наколінники та нарукавники для запобігання забоям;

• взуття на рівній підошві.

 

                           Основні рекомендації щодо навчання катанню на пенні борді

 

Після вибору моделі та придбання всього необхідного екіпірування, виникає питання: "Як же правильно і швидко навчиться кататися"?

 

 

 

 

 

І так, для початку необхідно підібрати місце, де немає великого скупчення людей і не їздить транспорт. Відмінним місцем стане парк або обгороджений спортивний майданчик. Потім зручно зафіксуйте на дошці ногу, яка слугуватиме основним упором. Другу ногу розташуйте позаду перпендикулярно першій, при цьому ноги повинні бути злегка зігнутими в колінах. Як тільки Ви навчитеся правильно стояти, спробуйте відштовхнутися ногою, зберігаючи рівновагу. Щоб вплинути на хід руху, необхідно натискати носком або п'ятою на дошку, нахиляючи корпус у потрібний бік. Таким чином вчинений тиск сприятиме зміні напряму. Для освоєння поворотів потрібно трохи послабити підвіску. А щоб виконати сам поворот, потрібна швидкість, пам'ятайте, що розганятися дозволено лише на рівній дорозі, де немає руху авто та пішоходів! Уважно дивіться вперед та стежте за рухом своєї дошки. Щоб зупинити пенні борд, потрібно лише зменшити хід і натиснути п'ятою на дошку до її торкання з дорогою, такий простий рух дає можливість миттєво зупинити транспортний засіб.